Godziny pracy i święta

Nie ma określonych odgórnie godzin otwarcia sklepów i banków, ale większość z nich działa pn.-pt. 9:00-17:00, często z godzinną przerwą na lunch. Sklepy i domy towarowe (szczególnie te, w których zaopatrują się turyści) zazwyczaj są otwarte w soboty i niedziele. Kubańskie urzędy pracują pn.-pt. w godzinach 9:00-17:00 (również z przerwą 12:00-14:00).

Niewiele jest dni ustawowo wolnych od pracy. Oprócz świąt Bożego Narodzenia na Kubie nie obchodzi się oficjalnie żadnych świąt religijnych. Kubańczycy świętują 1 stycznia (Dzień Wyzwolenia), 1 maja (Święto Pracy), 26 lipca (Dzień Rewolucji), 10 października (rocznica wybuchu wojny o niepodległość w 1868 roku) oraz 25 grudnia (Boże Narodzenie). Ponieważ wszystko kontroluje państwo, często się zdarza, że w te dni obywatele muszą brać udział w wiecach lub demonstracjach poparcia.

Powszechnie, choć półoficjalnie, obchodzi się także: 28 stycznia (urodziny José Martíego), 24 lutego (rocznica wybuchu wojny o niepodległość w 1895 roku), 8 marca (Międzynarodowy Dzień Kobiet), 19 kwietnia (rocznica zwycięstwa w Zatoce Świń), 30 lipca (Dzień Męczenników Rewolucji), 8 października (rocznica śmierci Che Guevary), 28 października (rocznica śmierci Camila Cienfuegosa) i 7 grudnia (rocznica śmierci Antonia Maceo).