Angela Castro

W wieku 88 lat zmarła we wtorek Hawanie Angela Castro, starsza siostra byłego i obecnego przywódcy Kuby Fidela i Raula Castro – poinformowała w środę mieszkająca w Miami jej siostra Juanita Castro.

Angela Castro była najstarszą z siedmiorga rodzeństwa Castro. Jak powiedziała Juanita Castro, Angela od dawna cierpiała na chorobę Alzheimera.

– Od pewnego czasu przebywała w klinice. Nigdy nie wyjechała z Kuby a ja nigdy już jej nie widziałam po wyjeździe z kraju. To jest tragedia wszystkich podzielonych rodzin kubańskich – powiedziała Juanita w wypowiedzi umieszczonej na stronie internetowej Cafe Fuerte, przeznaczonej dla Kubańczyków mieszkających w USA.

Angela Castro nigdy nie piastowała żadnego wysokiego urzędu we władzach kierowanych przez jej braci i rzadko wypowiadała się publicznie. Pozostawiła pięcioro dzieci i kilkunastu wnuków.

Fidel Castro, który ma obecnie 85 lat, był przywódcą Kuby przez 49 lat. W 2008 r. zrzekł się władzy na rzecz swego brata, osiemdziesięcioletniego obecnie Raula Castro.

PAP (2012-03-01)